Search
Close this search box.
سرنوشتی دیگر
همرسانی این کتاب:

دربارۀ کتاب:

«سرنوشتی دیگر»، مجموعه شعر صالح‌محمد خلیق، شاعر معاصر افغانستان، از سوی انجمن نویسندگان بلخ با طراحی روی جلد توسط ژکفر حسینی و روی‌آرایی سیدعلی موسوی کوروشیان در سال ۱۳۹۵ هجری خورشیدی در ۷۸ صفحه به قطع رقعی و با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در کابل به چاپ رسیده است و دربرگیرنده مقدمه‌‌ای از دکتر عبدالسمیع حامد و ۳۰ غزل و ۶ دوبیتیِ شاعر است.
در بخشی از مقدمه دکتر عبدالسمیع حامد بر این مجموعه شعر آمده است: «خلیق دوربینی زبانی بر گردن عاطفه انداخته و از لحظه‌ها فیلم‌های شاعرانه می‌گیرد؛ فیلم‌هایی که با توانایی تدوین می‌شوند و بر دیوار شبکه‌های اجتماعی و پرده کتاب‌هایش به نمایش درمی‌آیند. خلیق یک زنده‌گی شاعر است. شعرهایش پروانه‌های پرندینی استند که در زمستان به پرواز آمده اند، چشم‌های ما را می‌نوازند و دل‌های ما را گرم می‌کنند. خلیق را بخوانیم که آوازخوان دوره‌گرد کوچه‌های عشق است.»
همچنین، بیژن برناویج، یک تن از شاعران بلخ، در مقاله‌ای که زیر عنوان «نگاهی به مجموعه شعر «سرنوشتی دیگر» نگاشته و در شماره‌های ۴۱ و ۴۲ مؤرخ ۲۷ دی و ۴ بهمن ۱۳۹۵ هفته‌نامه بیدار در بلخ به چاپ رسانده است، می‌گوید: «حرکت صعودی خلیق در شعرهایش از دهه چهل به این طرف تدریجی و رو به افزایش و با پذیرش نوآوری‌های جوانان یکجا بوده است. خلیق برخلاف تمام پیشگامان معاصر، مخالف سنت‌شکنی‌های محتوایی و فرمی نبود و گاهی خود نیز تبر ابراهیم را برداشته است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فراخوان